بررسی هیوندای i30 N  کره

بررسی هیوندای i30 N  کره

منتشر شده توسط autom در تاریخ ۰۸:۰۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷- ۰۸:۰۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ 377

بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره

بررسی هیوندای i30 N – کره با مدلی دارای عملکرد حیرت انگیز، وارد بازی پرهیجان هاچ بک ها شده است.

یک خودرو کره ای مورد قبول پنج درب را بگیرید. یک رنگ آبنباتی روی آن بپاشید، پیرلی های گنده را روی چرخ ها ببندید، پشتی های صندلی بزرگی را برای تماس شدید با کلیه هایتان اضافه کنید، و یک اگزوزی نصب کنید که با صدای آن منفجر شدن صندوق عقب متصور شود. به دنیای N خوش آمدید، تعداد جمعیت: یک نفر.

هیوندای های سریع در گذشته نیز وجود داشتند: جنسیس کوپه مدل R 2013 با حجم موتور 3.8 لیتری و توان 348 اسب بخار که فقط در ایالات متحده بفروش رسید، ولوستر توربو برای آمریکا و انگلیس، و البته مدل i20 WRC که توسط Neuville،  Paddon و بقیه دوستان در مراحل جهانی رالی جولان داده است.
اما این واقعی است، برای جاده و برای استفاده طولانی مدت. Albert Biermann، رئیس بخش هندلینگ هیوندای(سابقاً BMW) سریع رفتن را به حال تعلیق درآورده است و در راستای ارزیابی کردن در Nordschleife(یک پیست در آلمان)، هم در روزهای آزمایش و هم در روزهای مسابقه، سرعت را مرخص کرده است. Biermann توضیح می دهد که هدف او خودرویی بوده که در پیچ ها معرکه و پایدار حس شود، نصف روز در مسیر مسابقه دوام بیاورد، و همچنان یک سواری روزمره قابل قبول باشد. دوباره به این مبحث برمی گردیم.
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره
موتور این خودرو یک واحد 2 لیتری استاندارد با توربو شارژر های twin-scroll  ساخته شرکت KeyYang Precision می باشد که منیفولد ورودی و خروجی بطور مخصوص ساخته شده اند. در شکل استاندارد 24.995 یورویی، 245 اسب بخار نیرو و 260 پوند-فوت گشتاور که با  overboost تا 278 پوند-فوت هم می رسد، تولید می کند. یک مدل Performance Pack 27.995 یورویی نیز وجود دارد که 271 اسب بخار نیرو تولید کرده، رینگ ها و لاستیک های 19 اینچی داشته، دارای دکوراسیون چرم(برای رانندگان حرفه ای، پارچه یک گزینه حذف شدنی بدون هزینه می باشد، که 12.7 کیلوگرم وزن را سبک می کند.) و سیستم لغزش-محدود  دیفرانسیل که الکترونیکی-فعال  ، و دریچه های متغیر صدا در اگزوز می باشد. گیربکس شش سرعته آن بواسطه، ضرایب افزایش یافته، حلقه های صفحه-کربنی  سنکرون، و یک درگاه دسته دنده دقیق برد-کوتاه ، با یک کلاچ کم تکانش  افزایش یافته، اصلاح شده است. این سیستم حتی به هنگام کاهش دنده ها(معکوس کشیدن) اثر کوچکی روی گاز نیز می گذارد(در اینجا مقصود همان تکنیک heel toe یا پاشنه پنجه، که مانع از کاهش دور موتور هنگام معکوس کشیدن می شود، می باشد که خودکارسازی شده است.-مترجم) و در مواقعی که قصد کلاچ دوبل دارید، می توانید آنرا خاموش کنید.
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره
تعلیق مک فرسون  استاندارد و اتصلال چندگانه  در عقب، با درچیه های قابل تنظیم سوپاپ و هندسه آراسته شده بدون ذره ای شعاع سایش و یا تغییر در محور غلتش و قوی ترشدن بلبرینگ های چرخ  ، بهبودی قابل توجه پیدا می کند. همه این ها از صفحات تقویت کننده زیربدنه تا مقاوم سازی صندوق، از برنامه مسابقه ای هیوندای فراهم شده است. همه اینها از روی داشبورد قابل تنظیم می باشند یعنی شما می توانید بطور جداگانه، واکنش کاهنده محکم تر، فرمان پذیری سفت تر، اگزوز پر سروصداتر و عملکرد سریعتر دریچه  سوپاپ  را انتخاب کنید.
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره
کابین کمی حس "سریعتر برو عزیزم!" را تداعی می کند، ولی این همان چیزی می باشد که به انجام نرسانده-اند(سریعتر طراحی نکرده اند این محصول را) که اتفاقاً بسیار خوشایند می باشد. بنابراین یک ترمز دستی ساده(غیرالکترونیکی)، یک فرمان دایره ای شکل، یک دستگاه قطب نمای نمایشگردوگانه و صندلی راننده که پایین سوار شده است که تفاوتی با انتخاب شما در نسخه "تقویت شده" یا "دستی" نمی کند، در کابین تعبیه شده است. همچنین چندین دکمه اضافه بر روی فرمان برای تنظیم مقدمات تحویل می گیرید.

با روشن کردن آن، صدای خشن اگزوز، کمبود غرش القائی را جبران می کند، ولی باوجود قراردادن اعمالگر مصنوعی روی حد ماکزیمم، و همینطور رساندن الکترونیکی مقدار کمی سوخت به اگزوز بهنگام گردوخاک کردن، موتور خوش صدایی نمی باشد. همچنین یک مقدار حس "برو و با بهترین رقبای هاچ بک رقابت کن" را کم دارد ولی یک خودروی اساسی بنظر می آید و دمنده های twin-scroll آن، از دورهای نه چندان بالا شروع به خودنمایی می کنند.
اگر داخل مسیر مسابقه نباشید، بین Performance Pack و Standard Pack تفاوت چندانی مشاهده نخواهید کرد، فقط هنگامی که در مسیر(مسابقه) باشید، مثل مربای روی نان تست، آن صدای خرناس اضافه کاربردش حس می شود. گیربکس فوق دقیق می باشد، تاجایی که باید مراقب باشید که آن را داخل شکاف اشتباهی قرار ندهید.(اشتباه جا نزدن دنده مقصود می باشد.) به همان صورت دریچه گاز نیز با حد نهایی تنظیماتش، که تیز و راضی کننده می باشد، پاسخ می دهد. 
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره
با سیستم فرمان پذیری الکتریکی، بازخورد فوق العاده نیست، ولی هوشمندانه به داخل پیچ ها شیرجه می زند و دقت خوش آیندی در نحوه نگهداری خود در مسیر وجود دارد. با بالارفتن سرعت، شاسی شروع به بازی کردن می کند. خوب و تسلیم باشید. دریچه گاز را آزاد کنید و دماغه را عمیق  تر می توانید در انحنای پیچ برانید. در داخل پیست بسته  Vallelunga، تا حدودی زوایای نامعقول بی تعادلی، شدت پیدا کرد.
اما هنوز i30 آنقدر بخشنده می باشد که اجازه می دهد که شما کاملاً از زمین جدا شوید یا حتی پیچ را بشکنید(سیستم کنترل کشش و پایداری قابلیت غیرفعال شدن دارد.) و درواقع ترمز در حرکت  داخل پیچ های تنگ تر، ثابت کرد که سریع ترین راه برای میخکوب کردن جلو و آزاد گذاشتن عقب می باشد.
نیروی روبه پایین  کافی برای شرارت همیشگی وجود ندارد و اگر ناگهان آنرا داخل پیچ بیندازید، دچار کم فرمانی می شود ولی خارج از محصولاتی مثل Renaultsport و یا احتمالاً Ford، این انطباق پذیرترین شاسی در این کلاس می باشد. ترمزها، بازو نوسانگر ساده کالیپر ها، نیز خوب می باشند. مستقیماً، با تصاعد خوب، برای حداقل چنددور کامل قبل از اینکه صفحه پس بزند و بریدن ترمز ، نقطه  گیر  را تا مسیر پدال ها پایین بفشارد، شجاعانه متوقف می کنند.
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره
مطبوعیت بسیار، ولی قیمت سوار بر کیفیت می باشد. وقتی بعنوان مسافر سوار خودرو بودم، توضیحاتی را در راه رسیدن به پیست یادداشت کردم: دوود، دندان شکستذه ، broompeth، شکی در این موضوع نیست که تحلیل های عمیق از سطوح آسایش هیوندای، مغلوب ناخوانایی شد و آن هم به لطف جاگذاری تعلیق خشن آن می باشد. تایر های 18 اینچی میشلین قابل تحمل بودنشان را ثابت کردند، ولی تیار های 19 اینچی پیرلی روی نسخه Performance، بعنوان رانندگی روزمره سخت خواهد بود.
هیوندای یک هاچ بک پر سروصدا می خواست که با بازیکنان ردیف-دوم در این بخش رقابت کند؛ به Focus ST بجای RS فکرکنید. نه اینکه این بازار خاص در همه زمینه ها، دومین رده است- در دسته زیر 30 هزار دلار، مدل های بسیار خوب هم هستند.

شرکت کره ای می بایست برای دستیابی به زیربرندش N ، لیست پرداخت BMW، AMG، Lamborghini و دیگران را ربوده  باشد و آنها با روش خودشان این کار را انجام داده اند با دوری از وسوسه قرار دادن چرخ ها، صندلی ها، توربو ها و دیفرانسیل های غیراصل  در خودرو. در عوض آنها به بازطراحی، تصحیح کردن و تقویت کردن پرداختند و خودروی دوست داشتنی و جاده سوزانی ساخته اند که فقط کسی دیگر باید هزینه ماساژ درمانی شما را پراخت کند.
مشخصات
4.335 میلیمتر طول، 1.795 میلیمتر عرض بدون آینه ها، 1.447 میلیمتر ارتفاع، 2650 میلیمتر فاصله بین دو محور. وزن 1.509 کیلوگرم. فضای بار 381 تا 1.287 لیتر با احتساب میله  استحکام در محل، 395 تا 1.301 لیتر بدون آن.
حقایق

هیوندای i30 N هاچ بک پنج درب
1.998 سی سی، چهارسیلندر بنزینی با توربو شارژر های twin-scroll، با گیربکس شش سرعته دستی، دیفرانسیل جلو(چرخ های جلو متحرک).

قیمت/آماده برای فروش: از 24.995 یورو تا 27.995 یورو. مورد آزمایش 27.995 یورو و تاریخ تست: چهارم ژانویه

قدرت/گشتاور: 271 اسب بخار در 6.000 دور بر دقیقه/260 پوند-فوت(278 پوند-فوت با 18 ثانیه زمان overboost) در 1.450 دوربردقیقه

بالاترین سرعت: 155 مایل  بر ساعت

شتابگیری: 0-62 مایل بر ساعت در 6.1 ثانیه

مصرف سوخت: 39.8 مایل برگالن/29.1 مایل برگالن (مصرف ترکیبی اروپا/شهری) در آزمایش 23.5 مایل برگالن

میزان CO2 رها شده: 163/کیلومتر

توافق VED:  151 تا 170 گرم برکیلومتر(500 یورو اولین سال، سپس 140 یورو)
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره

قضاوت

بیرون آن خیلی خبر خاصی نیست ولی زیر پوست این هاچ بک جذاب، یک قهرمان می باشد. دارای یکی از باحال-ترین و تطبیق پذیرترین و بهترین توازن شاسی در این بازار فوق رقابتی و دوباره یکی از باحال ترین ها می باشد. یک موضوع مشخص این هست که شما چنین چیزی تحویل نگرفته اید ولی آنچه که در اینجا حائز اهمیت می باشد سواری آن است که به مهارت گزندگی یک کوسه شبیه می باشد.
رقبا
خودروی Ford Focus ST-3 2.0 Ecoboost
که قیمت آن از 28.565 یورو آغاز می شود، مقداری تحت سایه مدل نیرومند چهارچرخ متحرک RS قرار گرفته است، ولی ST با نسخه های شهری خود که رتبه کاربردی دریافت نموده است، خودروی خوبی می باشد.
موتور آن 246اسب بخار/256 پوند-فوت گشتاور Ecoboost تولید می کند که نتیجه آن، بیشینه سرعت 154 مایل برساعت، 0-62 مایل برساعت در 6.7 ثانیه، 41.5 مایل برگالن مصرف سوخت و 159گرم برکیلومتر آزادسازی CO2 می باشد. خوب و باحال، فرمان پذیری خوب و سریع.

Volkswagen Golf GTI 2.0 230PS از 28,975 یورو
خودروی پنج درب کوچکتر Golf GTI، در این بازه گیج کننده، این خودرو هاچ بک جذاب، شروع کننده ملموسی می باشد.

Peugeot 308 GTI از 28,590 یورو
هاچ بک روزمره ای که به زیبایی متعادل شده است. با سواری و فرمان پذیری خوب که تا بخشی مدیون دیفرانسیل Torsen می باشد و همینطور توجهی که به جزئیات شده، بخوبی متداول شده و مقرون بصرفه می باشد. موتور BMW/Peugeot 266 اسب بخاری و 1.6 لیتری توربوی آن کمی عصبانی می باشد، ولی قدرتمند و اقتصادی است.
بررسی هیوندای i30 N  ndash; کره

لطفاً نظر دهید
لطفاً وارد سیستم شوید و یا عضو شوید