4 ترفند برای تمیزی وسایل قدیمی

4 ترفند برای تمیزی وسایل قدیمی

منتشر شده توسط mgh67 در تاریخ ۱۱:۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸- ۱۱:۱۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ 242

حتماً تابحال شده که  شما هم بخاطر کثیف شدن وسایل تصمیم به عوض کردن آن ها و خرید دوباره گرفته اید اما در بعضی مواقع نیاز به این کار نیست و شما می توانید با چند ترفند ساده وسایل خود را مثل روز اول کنید.
4 ترفند برای تمیزی وسایل قدیمی
1.اگر در آشپزخانه از تخته های پلاستیکی استفاده می کنید حتماً متوجه شدید اید که این تخته ها به راحتی رنگ مواد غذایی استفاده شده را به خود می گیرند البته شما می توانید این تخته ها را با یک تخته جدید عوض کنید اما باز هم پس از مدتی دوباره همان اتفاق قبلی خواهد افتاد اما راه بهتر تمیز کردن تخته های استفاده شده است برای این کار می توانید محلول آب لیمو آب تمیز کرده و سپس به مدت چند ساعت جلوی نور خورشید قرار دهید خواهید که لکه ها ناپدید خواهد شد.
4 ترفند برای تمیزی وسایل قدیمی
2.شما هم با این موضوع روبرو شده اید که پس از مدتی استفاده از ظروف شیشه ای شاهد کدر شدن آن ها شده اید این مسئله بخاطر رسوب مواد معدنی بر روی این ظروف شیشه ای بوجود می آید اما برای نو کردن این ظروف کافیست آن ها را به مدت 5 دقیقه درون سرکه قرار داده و سپس بشورید تا شاهد شفاف شدن آن ها باشید.
4 ترفند برای تمیزی وسایل قدیمی
3.اسباب بازی های قدیمی،چیزهایی که کودکی را بیاد همه ما می آورد اما این اسباب بازی ها که بیشتر از جنس پلاستیک هستند پس از مدتی کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و کثیف می شوند برای تمیز کردن آن ها کافیست با وازلین آن ها را کاملاً تمیز کنید تا مثل روز اول زیبا و جذاب شوند.
4 ترفند برای تمیزی وسایل قدیمی
4.کفش های کتانی سفید بسیار زیبا ولی به سرعت کثیف می شوند و زیبایی خود را از دست می دهند برای تمیز کردن آن ها کافیست کمی آب اکسیژنه و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و روی کتانی بزنید و سپس در نور خورشید آن ها را خشک کرده و پس از اینکه کامل خشک شدند می توانید با تکان دادن جوش شیرین را از روی آن بریزید و بعد از آن خواهید دید که مثل روز اول خواهد شد.
لطفاً نظر دهید
لطفاً وارد سیستم شوید و یا عضو شوید