راهنمای ساده خرید خودرو

راهنمای ساده خرید خودرو

منتشر شده توسط autom در تاریخ ۱۱:۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵- ۱۱:۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵ 346

همیشه خرید یک خودرو کارکرده بسیار مشکلی هست چرا که کارشناسی خودرو کار تخصصی می باشد اما ما در اینجا کوشش می کنیم تا اطلاعاتی کلی را به شما یادآوری کنیم.

راهنمای ساده خرید خودرو

1-حتما اسناد خودرو را رویت کنید شماره بدنه و موتور مندرج بر روی کارت را با پلاک حک شده درون موتور تطابق دهید و هر گونه موردی مانند کوبیدگی پلاک له شدگی و دستکاری مشکوک شوید.
2-به داشتن سال های عدم خسارت بیمه نامه توجه نکنید چون بسیاری از افراد خسارت تصادفات را شخصاً پرداخت می کنند.
3-می توانید با مراجعه به نمایندگی خودرو از میزان کارکرد خودرو بدرستی مطلع شوید.
4-همیشه برای فهمیدن مقدار درست کارکرد به کیلومتر شمار اطمینان نکنید باید به ساییدگی چرم فرمان، صندلی ها دقت کنید همچنین به کیلومتر شمار توجه کنید که جای دست خوردگی نباشد که نشان دهنده دستکاری کیلومتر شمار می باشد.
5-قسمت فنر خودرو را بصورت عمودی به سمت پایین چند بار فشار دهید اگر در هنگام بازگشت به حالت اول به اصطلاح ناله کند نشانه مشکل در فنر ماشین است.
6-سلامت جلو بندی را از ساییدگی یکدست لاستیک تشخیص دهید.
7-برای تشخیص رنگ سالم بودن بدنه از یک آهنربا استفاده کرده و در هرجا که چسبندگی آهنربا کمتر بود نشان دهنده وجود بتونه در آن محل می باشد سعی کنید خودرو را در روز و نور آفتاب ببینید بخش های رنگ شده در نور آفتاب بخاطر وجود کیلیر زردتر بنظر می رسند و همچنین تازگی و کهنگی رنگ خود را نشان می دهد.
8-آب رادیاور را نگاه کنید مایع شیری رنگ و یا روغن درون آن باشد.
9-از محفظه سر سیلندر نباید بخار و یا دود غیر عادی از آن خارج شود(بعضی ها با ریختن روغن غلیظ درون کارتر این ایراد را مخفی می کنند اگر امکان دارد روغن را قبل از خرید تعویض کنید تا بتوانید در صورت داشتن بخار آن را ببینید.) درب روغن را باز کنید وهمچنین گیچ روغن را باز کنید تا هوا وارد موتور شود در این حالت نباید هیچ بخار محسوسی مشاهده شود برای تست این مورد حتما 30 دقیقه خودرو روشن باشد. 
10-به صدای موتور و جعبه دنده در دور های آرام و تند دقت کنید.
11-گلگیر و کف خودرو نباید زنگ زدگی داشته باشد.
12-عدم نیاز به فشار زیاد بر روی پدال ترمز
13-عدم رنگ کردگی در گلگیر د کف خودرو
14-عدم خروج دود غلیظ از اگزوز خودرو
15-عدم رنگ شدن سقف و نشانه های چپ کردن
16-شتاب خودرو را در سر بالایی امتحان کنید اگر خودرو گاز بخورد ولی شتاب نگیرد به معنای اتمام صفحه کلاچ می باشد.
17-تمام دنده ها باید براحتی و بدون صدا جا برود در غیر اینصورت جعبه دنده ایراد دارد.
18-حتما سیستم بخاری ،کولر و برق خودرو را با روشن کردن آنها آزمایش کنید برای تست برق می توانید تمام چراغ های داخل و خارج خودرو را روشن کنید.
19-کلید ها و قفل ها را پس از خرید تعویض کنید تا مشکلی پیش نیاید.
20-کیلومتر خودرو و ساعت تحویل خودرو را یادداشت کرده و از فروشنده امضاء بگیرید تا در صورت بروز خلافی قبل از ساعت تحویل خودرو راهی برای اثبات بی گناهی خود داشته باشید.
حرف آخر :کارشناسی خودرو کار بسیار تخصصی می باشد لطفا برای خرید خودرو پس از اطمینان از موارد بالا حتماً به یک کارشناس با تجربه نیز خودرو را نشان دهید.
لطفاً نظر دهید
لطفاً وارد سیستم شوید و یا عضو شوید