راهنمای عمومی خرید تبلت

راهنمای عمومی خرید تبلت

منتشر شده توسط mgh67 در تاریخ ۱۱:۳۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰- ۱۱:۳۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ 258

راهنمای عمومی خرید تبلت
بازار امروز تبلت ها پر از مدل و قیمت های مختلفی شده است که یک خرید آسان بخاطر انتخاب های فراوان کمی دشوار کرده است اما با نکات زیر شاید انتخاب راحت تری داشته باشید(توجه داشته باشید این نکات کلی برای خرید تبلت می باشد) :
1-اول از همه بهتر است مورد استفاده خود را انتخاب کنید برای چه کاری به تبلت نیاز دارید بازی، گشت در اینترنت، مطالعه، کار و ...
2-سیستم عامل در حال حاضر چند سیستم عامل مهم وجود دارد ios،آندروید و ویندوز (البته سیستم های دیگری هم وجود دارد که در ایران کمتر طرفدار دارند) 
-سیستم عامل ios این سیستم عامل می توان گفت تقریباً همه کاره می باشد و مناسب بازی، گشت در اینترنت، مطالعه و تا حدودی هم کار و تجارت
-آندروید این سیستم عامل هم همه کاره می باشد.
-ویندوز نیاز به معرفی ندارد تقریباً تمام کار ها در آن قابل انجام است و امکان نصب نرم افزار های ویندوز در تبلت را به شما می دهد گزینه ای بسیار خوب برای کار و تجارت.
3-شرکت معتبری را انتخاب کنید چون امکان دارد نرم افزار تبلت دارای یک یا چند باگ باشد و بخش هایی از سیستم بدرستی کار نکند که این مورد در بسیاری از برندهای معروف و معتبر هم رخ می دهد اما شرکت های معتبر همیشه آپدیت هایی برای رفع مشکلات ارائه می کنند که این امر در شرکت های نامعتبر دیده نمی شود. 
4-ظرفیت تبلت یکی از مهم ترین نکته ها می باشد توجه کنید بعضی از تبلت ها فقط حافظه داخلی دارند و قابلیت افزایش ندارند که گزینه خوبی نخواهند بود تبلتی با ظرفیت بالا و پشتیبانی کارت حافظه بسیار مناسب است چرا که اگر تبلت قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه را نیز داشته باشد باز هم بالا بودن حافظه داخلی تبلت بسیار مهم می باشد چون بسیاری از نرم افزار ها فقط در حافظه داخلی نصب خواهند شد و امکان جابجایی به کارت حافظه را ندارد این امر با وجود بازی های HD بسیار مهم می باشد.
5-اگر به دنبال صفحه نمایش شفاف تر می گردید باید دنبال رزولوشن بالا تر بگردید و اگر بدنبال زاویه دید بهتر می گردید باید صفحه نمایشی با پنل IPS و یا PLS بگردید در انتخاب صفحه نمایش وسواس زیادی بخرج دهید چون همه لذت کار با تبلت به صفحه نمایش آن می باشد.
6-اندازه صفحه نمایش هرچه بزرگتر باشد حس بهتری در زمان کار به شما دست خواهد داد اما توجه داشته باشید که حسن تبلت به قابل حمل بودن آن است با خرید تبلت بسیار بزرگ این حس را از خود دریغ می کنید.
7-پردازنده بهتر یعنی اجرای راحت و بدون توقف برنامه ها،نمی توان پردازنده خاصی را معرفی کرد چون هر شرکت از پردازنده خاص خود استفاده می کند اما سعی کنید قویترین پردازنده را بگیرید. اما بخاطر داشته باشید هرچه تعداد هسته ها بالاتر باشد می توان گفت بهتر است البته نه در تمام موارد.
8-پردازنده گرافیکی برای کسانی که می خواهند بازی های حجیم را براحتی اجرا کنند بسیار مهم می باشد اما در اینجا نیز نمی تواند مشخصات خاصی را گفت چون هر شرکت پردازنده متفاوتی را استفاده می کند.
9-درگاه ارتباطی که معمولاً شامل WIFI پشتیبانی از 4G 3G پشتیبانی از USB و درگاه HDMI می باشد که پیشنهاد می کنیم از 3G یا 4G و WIFI پشتیبانی کند اما HDMI بستگی به کاربرد خود شما دارد در صورتی که برای کار و تجارت مورد استفاده می باشد گزینه خوبی برای شما می باشد.
10-دوربین تبلت که نباید از آن صرف نظر کرد و داشتن یک دوربین حد متوسط بسیار عالی می باشد اما هیچگاه بدنبال بالاترین کیفیت نباشید چرا که تبلت گزینه خوبی برای عکاسی نیست یک دستگاه بزرگ که بخواهید با آن عکاسی کنید خیلی غیر عادی می باشد.
حرف آخر : بطور کلی اگر یک کاربر عمومی می باشید و تبلتی با قیمت مناسب می خواهید پیشنهاد می کنیم یک تبلت آندرویدی با ظرفیت بالا و صفحه نمایش 7 اینچی یا بالاتر خریداری کنید.
پیشنهاد می‌شود
لطفاً نظر دهید
لطفاً وارد سیستم شوید و یا عضو شوید